čtvrtek 14. února 2013

Příští týden začíná nová série eClubu


Příznivci eClubu přicházejí s mnoha projekty, novými, inspirujícími nápady a dovednostmi. Zbývá jen proměnit tyto nápady v prosperující podnikání. Proto eClub přichází s novou sérií prezentací „lean startupů“.
Začínáme již příští úterý, tak se k nám neváhejte připojit. Hostem eClubu bude Karel Obluk, investor a dlouholetý CTO (Chief Technology Officer) ve společnosti AVG. Ve svém úvodním vstupu se pan Obluk bude věnovat úloze vysokoškolského vzdělání při budování úspěšného „startupu“. Jeho vystoupení je velmi správně načasováno, čehož si sami jistě všimnete. Došlo totiž k prodeji „startupu“ Cognitive Security (CS) společnosti Cisco a Karel Obluk byl jedním ze členů týmu, který pomáhal tento exit realizovat. Je to obrovský úspěch a celému týmu gratulujeme. Dle mého názoru je tato událost nejlepším příkladem pro všechny příznivce eClubu. Společnost Cognitive Security byla založena doktorandy ČVUT a jejich profesory. Základní know-how vzešlo od doktorandů ČVUT. CS je špičková technologická společnost založená skutečnými vědci s výbornými nápady a velkým nadšením pro výzkum. Patří mezi společnosti, které by nás měli inspirovat. To, že CS koupila přední internetová společnost, jakou je právě Cisco, jen dokládá jejich špičkové nápady a řešení. Tento exit není jen velkým vítězstvím CS, ale i celé komunity „startupů“ v České republice. Původním investorem byla společnost Credo Ventures, která se též podílela na založení eClubu.
A co bude následovat? Příznivci eClubu se musí pokusit o vytvoření stejně úspěšného podnikání. Know-how pochází z doktorského studia na ČVUT a výzkumu. Schází jen ta část obchodní. A zde přichází eClub. Chceme pomoct všem, kdo se zajímají o špičkové technologie a propojit jejich profesionální dovednosti s obchodním know-how. Rádi bychom Vás naučili základy nutné k založení společnosti, abyste zopakovali úspěch CS.
A jak na to? Rozhodli jsme se, že se přidáme k metodě „lean startup“ založené Stevenem Blankem, profesorem na Stanfordské univerzitě. Jedná se o ověřený fungující systém, který má mnoho stoupenců z celého světa. Představuje kroky, které jsou nutné k vytvoření úspěšného byznysu. Pro mě osobně je nejzajímavější, že tato teorie je založena na vědeckém přístupu. Na tom samém přístupu, jaký používáme ve výzkumu. Jako první máme hypotézu, kterou následně ověříme použitím experimentu. Během našich sérií si ukážeme, co jsou podnikatelské hypotézy a jaké jsou správné experimenty, které vedou k jejich ověření, případně zda je nutné nasměrovat hypotézy jiným směrem (=pivoting). Pokud nevíte, co je „pivoting“, přijďte do eClubu, kde se to dozvíte. Během našeho setkání Vás na konci prezentace necháme simulovat a testovat Vaše nápady. Uprostřed setkání proběhne zkušební prezentace před Vašimi kolegy, kdy si vyzkoušíte, jak dobře dokážete hovořit o Vašich nápadech. Všechny Vaše kroky budou pod dohledem odborníků. Vycházíme z toho, že budete pracovat v týmech. Pokud žádný tým nemáte, nepodléhejte panice a přijďte do eClubu, kde si během seznamovací části najdete nové přátele, se kterými můžete založit tým. Máme pro Vás jednoduchou radu: dodržujte jednotlivé kroky „lean startupu“, vyslechněte si prezentace a my Vám garantujeme, že se vyhnete chybám a Váš produkt se k zákazníkovi dostane o mnoho rychleji.

Žádné komentáře:

Okomentovat