středa 23. ledna 2013

Plán eClubu na léto 2013


V únoru začíná už pátá série eClubu, jejímž cílem je pomoci vytvořit nové týmy, uvést je do základů budování nových firem a realizace obchodních příležitostí. Tyto nově vytvořené týmy se budou v polovině května snažit obhájit svůj startup plán před odbornou porotou a získat tak pro svůj podnikatelský záměr stipendium na jeho podporu.

eClub, stejně jako každá jiná vyvíjející-se  organizace, prochází řadou změn. Jednou z největších je stěhování z učeben ČVUT nového prostoru Era Svět, který se nachází přímo v srdci Prahy – na Jungmannově náměstí. Celý prostor byl vybudován právě jako místo, kde je možné se setkávat u dobré kávy a probírat vznikající nápady. Nově rekonstruované zasedací prostory jsou vybaveny projektory, reproduktory, kamerami připojenými k internetu, což zjednoduší streaming i nahrávání. Toto špičkové vybavení umožňuje větší zapojení příznivců eClubu ze všech koutů České republiky při streamovaných přednáškách.

V současné době dotváříme plán přednášek eClubu a jsme velice rádi, že nám s přípravou páté série pomáhá Jan Veselý, který přináší pro technology velice důležité ekonomické a marketingové hledisko. Dlouho jsme diskutovali o tom, jakým směrem by se měly další prezentace ubírat, jaké jsou nejožehavější současné otázky a problémy. Nakonec jsme se dohodli, že se soustředíme pouze na dva aspekty – prvním z nich je, že lidé chtějí komunikovat.

Proto se budeme snažit pomáhat všem přátelům eClubu, studentům a mladým absolventům vysokých škol v tom, aby se mohli setkávat, vytvořit nové vazby a týmy a založit nové podniky. Chtěli bychom se zaměřit hlavně na IT segment (samozřejmě vítáme iniciativu i z jiných oblastí).  Většina studentů technických vysokých škol je velmi zdatná v programování, ale naprosto postrádá obchodnický pohled. Na druhou stranu ekonomicky vzdělaní studenti často hledají do svých týmů schopné programátory. Všichni potřebujeme grafické designéry a mnoho dalších šikovných a nadaných lidí, kteří jsou ochotni podílet se na rozvoji nových nápadů. eClub je místo, kde vám pomůžeme spojit se s těmi, které právě hledáte. „Networking“ tak bude nedílnou součástí nadcházejícího roku.

Naším druhým cílem je naučit studenty systematicky pracovat na vytvoření startutpu. Studenti v tomto oboru nemají mnoho znalostí a my bychom chtěli tento stav změnit. Z toho důvodu jsme se rozhodli jsme využít známou a fungující strategii „lean startup“.

Rádi bychom, aby se sešlo co nejvíce zájemců a aby se v rámci „networkingu“ vytvořili alespoň předběžné pracovní týmy, které by přišly s novými podnikatelskými nápady. eClub těmto týmům ukáže, jaké jsou základní kroky na cestě přeměny nápadu ve skutečný byznys. Po každé prezentaci bude následovat praktické cvičení. Vzdělávací prezentace budou proloženy přednáškami některých velmi úspěšných podnikatelů. Přáli bychom si a doufáme, že týmy, které projdou celým kurzem, předvedou co se v eClubu naučili a ohromí při závěrečných prezentacích porotu. Ti nejlepší budou samozřejmě odměněni – s několika průmyslovými partnery jednáme o sponzorství a chtěli bychom vyslat nejlepší tým na letní pobyt do jednoho z inkubátorů v USA. Odměnu si odnesou také druhý a třetí nejlépe oceněný tým. Rádi přivítáme každého, kdo by se chtěl stát součástí nového týmu, stejně jako ty, kteří již své týmy mají. 

Proto, abyste se mohli soutěže eClubu zúčastnit existují v zásadě pouze dvě jednoduché podmínky:
1. V týmu musí byt alespoň jeden student české vysoké školy, řádně zapsaný pro příslušný akademický rok.
2. Do soutěže se nemohou přihlásit týmy, které již získaly ocenění v jiné soutěži.

Pokud máte k této prvotní informaci nějaké další otázky, návrhy či připomínky, kontaktujte nás. Pokud víte o někom, kdo by nám mohl pomoci jako sponzor, kontaktujte nás také. Prosím sdílejte tento blog se všemi svými známými a kamarády, které by naše úsilí mohlo zajímat. Chtěli bychom dát dohromady ekonomy, marketingové specialisty, grafické designéry a další a to nejen v Praze, ale po celém Česku, proto prosím sdílejte tento blog i mimopražským přátelům. Přivítáme opravdu všechny, kteří mají vážný zájem pracovat na sobě a na svém vlastním byznysu.

Brzy vám přineseme další novinky a informace. Do té doby se můžete podívat třeba na naše nové promo video

Uvidíme se v eClubu.

Žádné komentáře:

Okomentovat