úterý 22. ledna 2013

eClub – program na letní semestr 2013


19.2. – zahájení cyklu přednášek „eClub Summer 2013“
Máme pro vás spoustu překvapení! Nejen, že se budeme scházet v nový prostorech, ale také se seznámíte s prestižními přednášejícími, kteří na našich přednáškách v bloku eClub Summer 2013 přislíbili účast. Po přednášce připravujeme malé občerstvení, čas na networking a sestavování nových týmů pro letní soutěž eClubu.

28.2. – Běžte mezi lidi a sestavte si svojí strategii
Startup se stává úspěšným, jestliže se vám podaří nalézt shodu mezi novým nápadem a tím, co si přejí zákazníci. Jediná možnost, jak najít správný produkt je vyjít mezi lidi a zeptat se jich. Naučte se, jak se to dělá. Po prezentaci bude následovat malé občerstvení, u kterého vám budou k dispozici naši dobrovolníci a mentoři, aby zodpověděli vaše případné dotazy k přednášce.

7.3. – Obchodní model Canavas
Psaní podnikatelských plánů trvá velmi dlouho. Obvykle je nikdo nečte ani neaktualizuje, ale přesto jsou důležité, neboť dokumentují váš pokrok a zachycují klíčové hypotézy pro váš byznys. Úspěšný obchodní model lze ale vytvořit i jako jednostránkový dokument – pokud použijete metodiku „Lean canavas“, na kterou vám na tomto setkání dáme návod. Při networkingu u malého občerstvení si pak procvičíme vytváření takového modelu.

14.3. – Životní cyklus designu aplikace

Na tuto přednášku jsme pozvali zkušené vývojáře, kteří nám vysvětlí, jak správně technicky navrhnout, vyvinout, otestovat a spustit aplikaci. Cílem je ukázat vám první kroky k tomu, abyste byli schopni vytvořit Minimum Viable Product (MVP). Samozřejmostí opět bude debata u malého pohoštění.      

21.3. – Ověření zákazníka
Jak otestovat svůj MVP u zákazníků? Musíte zjistit, kolik zákazníků by bylo za váš produkt ochotno zaplatit. Rádi bychom také v diskuzi probrali vaše první MVP návrhy.

28.3. – Motivační diskuze
Pozvali jsme celebritu českého podnikatelského nebe, aby si s námi popovídala o tom, jak vytvořit v ČR nadnárodní firmu. Po debatě bude následovat networking.

4.4. – Jak prezentovat?
Představení produktu je klíčem jak k prodeji, tak k získání investice. Ukážeme vám, jaké jsou základy úspěšné prezentace, jak zaujmout publikum a jak efektivně komunikovat své nápady. A jako obvykle bude následovat networking.
  
11.4. – Demo Day nanečisto
Soutěžní týmy budou mít první šanci ukázat kolegům své prezentace a vyzkoušet si, jak dobře umí své podnikatelské záměry prezentovat. Naši instruktoři vám poradí, jak prezentace vylepšit, abyste zaujali nejen soutěžní porotu, ale hlavně zákazníky. O tom, jak se vám prezentovalo před publikem, si budete moci popovídat u občerstvení při networkingu.

18.4. – Jak organizovat práci v malém startupu?
Všechno si musíte co nejdříve efektivně zorganizovat. Dáme vám několik praktických tipů jak používat workflow a task-managing software. Poradíme vám, jak úspěšně vyřešit neshody v týmu a udržet si přitom duševní rovnováhu. Ukážeme vám, co je to kanban, plánovací systém pro produkci just-in-time (JIT). Budeme velmi rádi, když se i tato prezentace se změní v diskuzi a networking.

25.4. – Vytvořte si zákazníka
Škálování je váš byznys. Je řešení vaší aplikace v pořádku? Otestovali jste si cenu? Jaké má váš výrobek na trhu postavení? Po prezentaci se rozdělíte do malých skupin a spolu s mentory si procvičíte nově získané poznatky.

2.5. – Metriky
Google analytics, přesnost metriky, míra konverze, marketingové strategie, Sklik, adWords, Facebook, mailingové seznamy, odhad velikosti trhu, mailchimp, praktické rady, jak získat velké množství informací a udělat přitom minimum chyb. Jak nejlépe využít omezený rozpočet…
A po této obsáhlé přednášce bude následovat obvyklý networking.

9.5. – Demo Day
Týmy budou prezentovat a obhajovat své podnikatelské plány před porotou.

16.5. – Vyhlášení vítězů a předání cen

Žádné komentáře:

Okomentovat