středa 17. října 2012

Tisková zpráva: Hostem dalšího streamovaného eClubu ČVUT bude David Booth, bývalý generální ředitel ZeroTurnaround


Praha, 17. 10. 2012 – eClub Českého vysokého učení technického i letos pokračuje v úspěšných streamovaných přednáškách, které jsou do ostatních vysokých škol přenášeny z pražského HUBu. Další interaktivní seminář, jehož hostem bude David Booth, se uskuteční 29. 10. 2012 od 18:00.

Čtvrtý ročník projektu eClub ČVUT navázal na úspěch, který přinesla inovace v podobě streamovaní vybraných přednášek do ostatních vysokých škol v ČR. Hostem další živě přenášené besedy bude pan David Booth, který vedl po dobu tří let společnost ZeroTurnaround. Společnost ZeroTurnaround byla založena v Estonsku. U jejího vzniku stáli tři studenti z University v Tartu. Studenti pracovali pouze jako Java vývojáři. Poté, co se David Booth stal v letech 2009 až 2012 čtvrtým členem jejich týmu, zvýšil se obrat společnosti od původních 100 000,- USD ročně na několik miliónů dolarů. Společnost ZeroTurnaround v současné době funguje jako nadnárodní, má více než 70 zaměstnanců a její kanceláře nalezete v Bostonu, Estonsku a v Praze.

David Booth nyní působí jako investor, poradce, konzultant, a poradce softwarových společností v Evropě a USA.

Zakladatel eClubu ČVUT, Honza Šedivý, k této přednášce říká: „Jsme velice rádi, že se nám pro další přednášku podařilo získat právě Davida Bootha. Chtěli bychom studentům ukázat, že lze vybudovat globální společnost i s velmi malým rozpočtem a přiblížit jim skutečnost, že potenciál pro vytvoření nadnárodní společnosti je dnes stejný v Estonsku, Česku, nebo kdekoliv jinde na světě.“

Přednášku mohou zájemci sledovat i v na dalších místech v ČR, konkrétně:
-       Podnikatelský inkubátor VŠB-TU Ostrava
-       Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci
-       Moravská vysoka škola, Olomouc
-       TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové
-       Vysoká škola podnikání a.s., Ostrava
-       Technologické inovační centrum, Zlín
-       Fakulta Informatiky Masarykova Univerzita, Brno
-       Jihomoravské inovační centrum, Brno
Více informací o programu eClubu naleznete na stránce http://www.eclub.cvutmedialab.cz/

Žádné komentáře:

Okomentovat