čtvrtek 6. září 2012

Chcete vlastnit firmu v USA?Léto je za námi a přestože to pro mnohé je doba zaslouženého odpočinku, my v eClubu jsme během prázdnin připravovali další soutěž, na které spolupracujeme s Vavrick Street inkubátorem (NYU-Poly) a Universitou Tomáše Bati(Zlín). Hlavní cena je skvělá - založení firmy v USA.

Již nějakou dobu spolupracujeme s ateliérem multimédií na UTB. Studenti mají skvělé grafické nápady, ale většinou je nedotáhnou do fungujících aplikací. Na ČVUT máme programátory, kteří nevynikají v grafickém designu. Hlavní myšlenkou nové soutěže je tedy spojení programátorů z ČVUT a grafických designérů z UTB.

Mezitím, co jsme řešili takovéto propojení programátorů a grafiků, navštívil Honza Šedivý ředitele Vavrick Street Inkubátoru Steva Kuyena, který bude hostem eClubu 24.9.2012. Zjistili jsme, že máme společné problémy a proto jsme se dohodli udělat soutěž společně a vytvořit tak mezinárodní soutěžní týmy

Velký problém je jak dát týmy dohromady, zahájit komunikaci, vytvořit spolupráci. Jakou aplikaci vybrat. Zvažovali jsme hodně možností propojení a jako nejlepší řešení jsme vyhodnotili již dávno prověřený Basecamp. Uvidíme, jak se osvědčí a jak spolu jednotliví studenti začnou komunikovat.

Soutěž je zaměřená na hry pro mobilní zařízení – telefony, nebo tablety. Můžete si vybrat jednak ze seznamu grafických návrhů, ale máte možnost přihlásit se i do volného tématu, jehož designové zpracování bude zcela v režii vývojářů.

Pokud byste se do soutěže chtěli přihlásit, stačí do 5.11.2012 vyplnit registrační formulář a my Vás do Basecampu pozveme. Poté si budete moci prohlížet navrhované projekty, diskutovat s ostatními soutěžícími tak, abyste mohli vytvořit tým s někým, kdo bude mít podobné vize jako vy.

Vítěze vyhlásíme 12.11.2012. Jak jsme již avizovali, výhercům bude založena vlastní firma v USA, to znamená, že dostanou šanci rozjet svůj byznys na nejzajímavějším trhu ve světě.

Všem účastníkům přejeme hodně štěstí, a pokud máte nějaké doplňující otázky, neváhejte nás kontaktovat.

1 komentář: